Cofając zjechał na pobocze. Omal nie stoczyli się autem do Wisły

O włos od tragedii | fot. Policja
PARTNER SERWISU

Chwile grozy przeżyli kierowca i pasażerka mercedesa, których auto zsunęło się z drogi w okolicy przeprawy promowej. Niewiele brakowało, żeby samochód wpadł do Wisły.

Do zdarzenia doszło na terenie działania Posterunku Policji w Kazimierzu Dolnym. Dyżurny został powiadomiony o tym, że kierowca mercedesa cofając drogą prowadzącą na przeprawę promową zjechał na pobocze. Samochód osunął się z drogi i niewiele brakowało, żeby wpadł do Wisły.

– Spanikowana pasażerka zadzwoniła na numer alarmowy podając, że razem z kierowcą boją się wysiąść z samochodu, który w każdej chwili może wpaść do wody – informuje mł. asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.

Na miejsce przyjechali policjanci z Kazimierza Dolnego, którzy uspokoili kobietę i mężczyznę do czasu przyjazdu straży pożarnej. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami zabezpieczyli samochód i pomogli wysiąść z niego przerażonym osobom.

Jak się okazało, 61-letni kierowca, obywatel Holandii zbytnio uwierzył kamerze cofania, która nie pokazała, że w tym miejscu droga się zwęża i należy zachować szczególną ostrożność.

Omal nie skoczyli się do Wisły | fot. Policja


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.