Co z planami dworca PKS przy ul. Dworcowej?

imag0294 e1412171051863

Nowoczesny dworzec autobusowy ma powstać w okolicach dworca PKP u zbiegu ulic Młyńskiej i Dworcowej. Jak na razie projektowane są plany zagospodarowania Podzamcza.

O budowie dworca autobusowego przy dworcu głównego PKP mówi się już od kilku lat. Przez ten czas wynikały co rusz nowe problemy. Teraz ratusz zrobił pierwszy krok w stronę nowej inwestycji.

W miejscu, gdzie znajduje się obecnie dworzec, ma powstać galeria handlowa oraz obiekty kultury. Część placu przeznaczona zostanie na „zieleń”. Wczoraj ujrzały światło dziennie projekty zagospodarowania Podzamcza. Jest wielu zwolenników, ale i przeciwników nie brakuje.

Z okolic do Lublina przyjeżdżają głównie studenci, uczniowie szkół, pracownicy lubelskich firm oraz osoby, dla których Lublin jest jedynie przystankiem w dalszej podróży. Dworzec PKS przy al. Tysiąclecia jest głównym punktem komunikacyjnym w Lublinie. Jeszcze niedawno o Podzamczu mówiło się „drugie centrum” – ze względu na bliskość zamku, targu i dworca. Pomysł na przeniesienie PKS na ul. Dworcową (przy PKP) powstał od dawna, jednak nadal budzi wiele kontrowersji.

Aby jednak nie utrudniać komunikacji miejskiej, miasto planuje postawienie niewielkiego przystanku przesiadkowego (na ok. 8 stanowisk dla autobusów). Miejsce na ten przystanek również musi zostać uwzględnione w projekcie, jaki oddadzą architekci.

Jak na razie nie są znane dokładne daty oddania projektów zagospodarowania przyszłego dworca autobusowego.

Dojeżdżasz codziennie do Lublina? Co sądzisz o nowym planie Ratusza? Czekamy na komentarze.

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.