Co z odkomarzaniem terenów miejskich? „Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia”

komar
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tego lata ratusz nie odebrał żadnego zgłoszenia w związku z uciążliwościami powodowanymi przez komary. Bywały sezony, że telefony się urywały.

W ubiegłym roku odkomarzania terenów miejskich rozpoczęło się 5 czerwca. Firma wybrana przez ratusz wykonywała rozpylanie środków chemicznych przeciw komarom. Ogółem pryskom poddane zostało blisko 200 hektarów.

W tym roku problemów z komarami nie ma. – Odkomarzanie jest prowadzone w zależności od zgłoszeń mieszkańców, w tym roku do Biura Miejskiego Architekta Zieleni nie docierały takie sygnały dotyczące uciążliwości komarów na terenie miasta – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Co się stało z komarami? – Jest to spowodowane prawdopodobnie wysokimi temperaturami, które utrzymują się od maja i panującą suszą – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna.

W budżecie miasta na odkomarzanie zarezerwowano 40 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.