Ciężarówką wjechał na lubelski deptak. Kierowca nie przyjął mandatu, sprawa trafi do sądu

Wjechał ciężarówką na deptak w Lublinie
Wjechał ciężarówką na deptak w Lublinie | fot. czytelnik Mateusz

W czwartkowy wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy ciężarówki, który wjechał na deptak Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, a sprawa trafi do sądu.

Ciężarówka na deptaku

Do zdarzenia doszło w czwartek (12.10) około godz. 19.20 na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Policjanci zostali powiadomieni, iż na deptak wjechał ciągnik siodłowy marki Renault z naczepą. Na miejscu po chwili interweniował patrol policji, który uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

62-letni kierowca po złożeniu policjantom wyjaśnienia, odmówił przyjęcia mandatu, w wyniku czego funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Po zakończonych czynnościach kierowca ciężarówki w asyście policji opuścił bezpiecznie deptak.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy związane z wjazdem pojazdów dostawczych na teren deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Wjazd pojazdów zaopatrzenia na teren deptaka jest możliwy w godzinach od północy do 7:00 rano.

Sprawdź szczegóły: Deptak dla pieszych, a nie dostawców. Od dziś obowiązują nowe zasady wjazdu pojazdów zaopatrzenia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.