Ciepła woda i ogrzewanie zapewnione na kolejne 15 lat. Podpisano ważną umowę

LPEC i PGE Energia Ciepła zawarły umowę wieloletnią na dostawy ciepła w Lublinie
LPEC i PGE Energia Ciepła zawarły umowę wieloletnią na dostawy ciepła w Lublinie | materiały prasowe

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i PGE Energia Ciepła podpisały 15-letnią umowę, której celem jest zapewnienie niezbędnych mocy wytwórczych i dostaw ciepła na potrzeby Lublina.

LPEC z umową na kolejne 15 lat

Zgodnie z zawartą umową, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków gwarantuje niezbędny poziom mocy wytwórczych w celu zapewnienia ciągłości dostawy ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej zarządzanej przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Spółka zadeklarowała również inwestycje w nowe moce wytwórcze, które po 2023 r. zastąpią istniejące jednostki węglowe. Decyzja taka jest konieczna ze względu na wymogi środowiskowe i brak opłacalności przystosowywania istniejących jednostek węglowych do nowych regulacji.

W elektrociepłowni Wrotków urządzeniami wytwórczymi są obecnie blok gazowo-parowy (BGP) opalany gazem ziemnym, wytwarzający 90 proc. ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię do sieci oraz 4 rezerwowe węglowe kotły wodne, wykorzystywane w okresie mrozów lub postoju BGP.

Wycofanie z eksploatacji kotłów węglowych nastąpi nie później niż do końca 2023 r. Zostaną one zastąpione przez 9 kotłów wodnych zasilanych gazem lub, w przypadku awarii, lekkim olejem opałowym. Tym samym w 2023 r. nastąpi całkowita eliminacja wytwarzania energii z węgla kamiennego na rzecz gazu ziemnego.

LPEC i PGE Energia Ciepła zastrzegły, że umowa może ulec zmianie w przypadku zmian prawnych, postępu technologii lub innych potrzeb rynku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.