Ciało mężczyzny znalezione w okolicy Zalewu Zemborzyckiego. Kilka godzin wcześniej zaatakował byłą żonę i jej partnera

Zalew Zemborzycki
Zalew Zemborzycki | fot. Dominik Wąsik

Nad ranem w rejonie Zalewu Zemborzyckiego ujawniono ciało mężczyzny. 53-latek prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Policjanci ustalili, że kilka godzin wcześniej zaatakował młotkiem byłą żonę i jej partnera.

Zwłoki nad Zalewem Zemborzyckim

Do zdarzenia doszło we wtorek (24.01) około godz. 1.30 w miejscowości Żabia Wola, w gminie Strzyżewice. Z ustaleń policji wynika, iż do jednego z domów wszedł sprawca, który zaatakował młotkiem śpiących 52-latkę oraz 60-latka, a następnie uciekł.

„W wyniku zdarzenia poszkodowani doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna jest w stanie ciężkim. Już pierwsze informacje ze sprawą wiązały byłego męża 52-latki” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci od razu wszczęli alarm i rozpoczęły się intensywne poszukiwania mężczyzny. Nad ranem ciało 54-latka odnaleziono w okolicy Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na samobójstwo.

„W sprawie cały czas trwają czynności prowadzone przez policjantów i prokuratora. Śledczy prowadzą skrupulatne oględziny w miejscach obu zdarzeń i ustalają dokładny przebieg wydarzeń” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Policjanci przekazali, iż dotychczasowe ustalenia wskazują, że pod adresem nie odnotowano interwencji w związku z przemocą w rodzinie.

Aktualizacja:

Gdzie uzyskać pomoc?

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.