Chodniki wzdłuż ul. Lubartowskiej zyskają nową nawierzchnię

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do połowy września mają zakończyć się prace związane z wymianą nawierzchni chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej między ul. Bajkowskiego a al. Tysiąclecia. Miasto wybrało wykonawcę prac.

Remont chodników na ul. Lubartowskiej

Firma Art-Bruk z Miłocina za kwotę ponad 660 tys. zł w 50 dni wymieni nawierzchnię chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej między ul. Bajkowskiego a al. Tysiąclecia w Lublinie. Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na chodnikach.

Chodniki dostaną nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstaną z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika nastąpi także wymiana krawężników. Zadanie obejmuje również odmalowanie koszy na śmieci i kwietników.

Wykonawca remontu będzie musiał przerwać roboty na czas trwania dwóch festiwali: Carnavalu Sztukmistrzów (21-27 lipca) oraz Jarmarku Jagiellońskiego (18-23 sierpnia). Chodniki w tym czasie muszą być udostępnione dla pieszych. Prace powinny zakończyć się do połowy września.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.