Chodniki wzdłuż ul. Lubartowskiej zyskają nową nawierzchnię

DSC03662
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do połowy września mają zakończyć się prace związane z wymianą nawierzchni chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej między ul. Bajkowskiego a al. Tysiąclecia. Miasto wybrało wykonawcę prac.

Remont chodników na ul. Lubartowskiej

Firma Art-Bruk z Miłocina za kwotę ponad 660 tys. zł w 50 dni wymieni nawierzchnię chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej między ul. Bajkowskiego a al. Tysiąclecia w Lublinie. Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na chodnikach.

Chodniki dostaną nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstaną z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika nastąpi także wymiana krawężników. Zadanie obejmuje również odmalowanie koszy na śmieci i kwietników.

Wykonawca remontu będzie musiał przerwać roboty na czas trwania dwóch festiwali: Carnavalu Sztukmistrzów (21-27 lipca) oraz Jarmarku Jagiellońskiego (18-23 sierpnia). Chodniki w tym czasie muszą być udostępnione dla pieszych. Prace powinny zakończyć się do połowy września.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.