Chełm szykuje się na ponowny atak śnieżycy. Wszystkie służby w pogotowiu

śnieg cieżarówki tiry paraliż ślisko zima
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Chełm ogłosił pełną gotowość służb do prognozowanych intensywnych opadów śniegu, które mogą wystąpić na terenie miasta w czwartek i piątek. Przy usuwaniu skutków śnieżyc mają pomóc skazani.

Pełna gotowość do ataku śnieżycy

Urząd Miasta w Chełmie poinformował, że w przypadku wystąpienia intensywnych opadów śniegu w czwartek 11 lutego w mieście Chełm mogą wystąpić czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

„W celu zapewnienia przejezdności niewykluczone jest wstrzymanie ruchu tranzytowego w godzinach szczytów komunikacyjnych: 6:30-8:30 oraz 14:30-16:30. Chodzi o to, by zapewnić mieszkańcom np. dojazd do pracy i sprawny powrót do domu, a z drugiej dać służbom czas na oczyszczenie dróg i przygotowanie podjazdów dla ciężarówek” – czytamy w komunikacie.

W warunkach intensywnych opadów śniegu nawet niewielkie wzniesienia mogą stanowić barierę trudną do pokonania dla ciężarówek, w których nie stosuje się opon zimowych. Ruszenie 40-tonowego pojazdu, mimo uprzedniego odśnieżenia, jest bardzo trudne.

„Przygotowane będą także dwa zespoły ratunkowo-techniczne, których zadaniem będzie jak najszybsze przywracanie do ruchu ciężarówek blokujących przejazd” – informuje UM Chełm.

Skoordynowane działania spółek komunalnych MPGK, MPRD i MPEC oraz policji i straży miejskiej przewidują także interwencyjne wykorzystanie skazanych, a także krótkotrwałe wstrzymanie ruchu na trasach wlotowych w celu sprawnego odśnieżenia tych dróg.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.