Nad województwo lubelskie nadciągają kolejne opady śniegu

opady śniegu zima droga krajowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Polscy Łowcy Burz ostrzegają. Nad województwo nadciągają kolejne opady śniegu. Intensywność opadów nie będzie tak duża jak ostatnio, ale miejscami opady śniegu mogą powodować utrudnienia w ruchu.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Do Polski nadciąga kolejna strefa słabych i umiarkowanych, a także dość intensywnych opadów – w większości śniegu, jak i miejscami deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Będzie ona związana z następnym układem niskiego ciśnienia Volker, którego centrum przemieszcza się znad basenu Morza Śródziemnego w kierunku środkowo-wschodniej Europy.

„W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin przez południe i południowy wschód Polski przejdzie kolejna strefa dość intensywnych opadów śniegu. Do jutra ośrodek tego niżu przemieści się w rejon Mołdawii, a następnie przesunie się w stronę północnej Ukrainy. Na krańcach południowo-wschodnich woj. podkarpackiego niewykluczony jest przejściowo opad marznącego deszczu i deszczu lodowego” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w ciągu 24 godzin trwania opadów to od 10 do 15 cm w woj. podkarpackim oraz częściowo w woj. śląskim, małopolskim i lubelskim. W górach i na terenach podgórskich opady będą jeszcze silniejsze – prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej to 10-15 cm w ciągu 12 godzin i 15-30 cm w ciągu 24 godzin.

„Za niżem do naszego kraju napłynie bardzo mroźna masa powietrza i na znacznym obszarze kraju należy oczekiwać nocami spadków temperatury minimalnej zdecydowanie poniżej -15°C. Na większe ocieplenie nie ma szans przez najbliższych kilka dni. Sytuacja będzie sprzyjać rozwijaniu się zjawisk lodowych na rzekach, w tym groźnych zatorów mogących powodować podtopienia, a nawet powodzie” – ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.