Chcieli wymusić oddanie długu na 16-latce. Wywieźli ją do lasu, grozili i bili kijem golfowym

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policja zatrzymała 19-latka i 29-letnią kobietę, podejrzanych o wywiezienie do lasu i stosowanie przemocy w celu wymuszenia wierzytelności na 16-letniej dziewczynie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Pod dom 16-latki przyjechał jej 19-letni kolega i zabrał do lasu w okolice Włodawy. Tam czekała na dziewczynę jej 29-letnia znajoma z 23-latkiem z Chełma. Kobieta twierdziła, że nastolatka jest jej winna 1000 złotych.

„By wymusić oddanie długu szarpała 16-latkę za włosy oraz chwyciła za metalowy kij golfowy, którym zaczęła uderzać pokrzywdzona po całym ciele. Następnie poleciła 19-latkowi z powrotem odwieźć ją do domu” – mówi sierż. Elwira Tadyniewicz, oficer prasowy KPP we Włodawie.

O sprawie zostali powiadomieni policjanci, którzy zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już w dniu otrzymania zgłoszenia zostali zatrzymani: 29-latka z Włodawy i 19-latek z Chełma.

„Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów tym osobom oraz wnioskowanie o zastosowanie tymczasowego aresztu. Kobieta jest podejrzana o stosowanie przemocy w celu wymuszenia wierzytelności oraz uszkodzenie ciała, natomiast jej 19-letni kolega o pomoc w tym przestępstwie” – dodaje sierż. Tadyniewicz.

Zarówno 29-latka jak i 19-latek to osoby notowane. Kobieta ma na swoim koncie między innymi przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, natomiast 19-latek był już notowany za pobicie.

Natomiast 23-latek z Chełma zatrzymany przez chełmskich mundurowych został przesłuchany w charakterze świadka. Prokurator zastosował dozór wobec podejrzanych. Teraz grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcieli wymusić oddanie długu na 16-latce. Wywieźli ją do lasu, grozili i bili kijem golfowym | fot. KPP Włodawa
Chcieli wymusić oddanie długu na 16-latce. Wywieźli ją do lasu, grozili i bili kijem golfowym | fot. KPP Włodawa


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.