Chciała sprzedać naszyjnik. Mieszkanka gminy Spiczyn straciła blisko 15 tys. zł

telefon, blik
fot. Policja

Blisko 15 000 złotych straciła 47-letnia mieszkanka gminy Spiczyn po tym jak chciała sprzedać naszyjnik. Apelujemy o ostrożność.

Padła ofiarą oszusta

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 47-letnia mieszkanka gminy Spiczyn. Poinformowała funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Oświadczyła, że wystawiła na portalu społecznościowym Facebook do sprzedaży naszyjnik. Następnie otrzymała informację od osoby zainteresowanej zakupem, aby wystawiła go do sprzedaży na serwisie OLX.

W dalszej kolejności otrzymała wiadomość sms, z której wynikało, że przedmiot został zakupiony, aby potwierdzić sprzedaż, należy kliknąć załączony link. Kobieta weszła w link, gdzie wpisała dane do logowania do bankowości elektronicznej.

Następnie telefonicznie skontaktowała się z nią osoba, podając się za pracownika centrum obsługi OLX. Poleciła wygenerowanie kodów Blik celem weryfikacji transakcji. 47-latka podała 4 kody Blik na łączną kwotę blisko 15 000 złotych. Kiedy odmówiła podania kolejnych kodów, wówczas jej rozmówczyni się rozłączyła.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do nas pisze. Nigdy nie przekazuj kodów Blik nieznajomym. Podczas sprzedaży towarów nie korzystaj z przesłanych linków! Wszelką korespondencję prowadź jedynie za pośrednictwem danej platformy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.