Chciał zarobić na kryptowalutach. Mężczyzna stracił ponad 400 tys. zł

Mężczyzna padł ofiarą oszustwa na kryptowaluty
Mężczyzna padł ofiarą oszustwa na kryptowaluty | fot. Adobe Stock

Ponad 400 tys. zł stracił 49-letni mieszkaniec Lublina, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Mężczyzna został zmanipulowany przez przestępców, którzy wyłudzili od niego wszystkie oszczędności.

Został oszukany przy inwestycji w kryptowaluty

Na komisariat 7. policji zgłosił się 49-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jednym z brokerów.

Ogłoszenie na temat możliwości inwestowania znalazł na znanym portalu społecznościowym. Przestępca początkowo wzbudził zaufanie 49-latka, który zaczął przekazywać coraz większe kwoty pieniędzy. Łącznie na konto oszustów trafiło ponad 400 tysięcy złotych. Po tym kontakt z brokerem się urwał.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów, było już za późno. Mężczyzna zgłosił sprawę na policję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.