Chciał zainwestować, choć nie miał o tym zielonego pojęcia. Mężczyzna stracił 160 tys. złotych

haker oszust
Oszust wyczyścił konto bankowe | fot. Adobe Stock

160 tys. złotych stracił 65-letni mieszkaniec Lublina, który uwierzył oszustom, że zainwestują jego oszczędności w kryptowaluty, choć sam nie miał o tym zielonego pojęcia. Mężczyzna zainstalował na komputerze oprogramowanie, a następnie na jego oczach wyczyszczono konto.

Na jego oczach wyczyścili konto bankowe

W czwartek (26.01) policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie od 65-letniego mieszkańca o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się ofertę brokera, który się zgłosił do niego jakiś czas temu.

Broker zaproponował 65-latkowi, że firma, dla której pracuje, może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy w jego imieniu. Po pewnym czasie w celu realizacji zysków konsultant polecił mu zainstalowanie na urządzeniu programu do zdalnej obsługi.

To pozwoliło sprawcom dowolnie dysponować oszczędnościami 65-latka. Na jego oczach wyprowadzali pieniądze z konta bankowego. Kiedy zorientował się, że to oszustwo, było już za późno. Pokrzywdzony stracił łącznie 160 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.