Chciał wjechać na S12, skoda zawisła na barierkach. Jechał pijany, bez prawa jazdy i kradzionym samochodem

Skoda zawisła na barierkach przy S12
Skoda zawisła na barierkach przy S12 | fot. KPP Świdnik

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 49-letni mieszkaniec Lublina, który na węźle Kębłów na wjeździe na drogę S12 wjechał na barierki oddzielające jezdnie, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a samochód, którym się poruszał, jest kradziony.

„Zaparkował” na barierce i uciekł

Do zdarzenia doszło we wtorek (06.02) przed godz. 11:00 w Piaskach na Węźle Kłębów na wjeździe na drogę ekspresową S12. Policjanci z komisariatu w Piaskach otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący samochodem marki Skoda wjechał na barierki oddzielające jezdnię, a jego auto zawisło w powietrzu. Następnie kierowca wyszedł z pojazdu i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia.

Skoda zawisła na barierkach przy S12
Skoda zawisła na barierkach przy S12 | fot. KPP Świdnik

Okazało się, że świadkiem zdarzenia była policjantka z Komisariatu Policji w Pisakach, będąca w czasie wolnym od służby, która wskazała funkcjonariuszom kierunek ucieczki kierowcy. Dzięki tej informacji policjanci szybko zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 49-letni mieszkaniec Lublina. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu.

„Przebadaniu alkomatem wynik badania wskazał dwa promile. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że 49-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszał, został skradziony pod koniec stycznia na terenie kraju” – informuje asp. sztab. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 49-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Mieszkaniec Lublina zostanie przekazany do jednostki, na której terenie doszło do kradzieży samochodu w celu wykonania dalszych czynności do sprawy.

Skoda zawisła na barierkach przy S12
Skoda zawisła na barierkach przy S12 | fot. KPP Świdnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.