Chciał odebrać sobie życie, zdjęli pętlę z jego szyi i rozpoczęli resuscytację

napis policja na masce samochodu
fot. Policja

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nieliszu uratowali mężczyznę, który wyszedł z domu, informując rodzinę, że odbierze sobie życie. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanci odnaleźli mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast zdjęli pętlę z jego szyi i rozpoczęli resuscytację.

Wyszedł z domu, informując rodzinę, że odbierze sobie życie

Pod koniec grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mieszkańca powiatu zamojskiego, który znajdował się w złym stanie emocjonalnym i opuścił dom, twierdząc, że odbierze sobie życie. Niewątpliwie w tej sytuacji najważniejszy był czas i skuteczne działania zarówno służby dyżurnej, jak i policjantów skierowanych do obsługi tego zdarzenia.

Mężczyzna został odnaleziony nad rzeką Łabuńką w Zamościu przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Nieliszu. Okoliczności jego odnalezienia były jednak dramatyczne. Na szyi miał już zaciśniętą pętlę z paska, który przymocowany był do metalowej barierki.

Policjanci natychmiast odcięli pasek i zdjęli pętlę z szyi mężczyzny. Niestety w tamtym czasie nie dawał on już oznak życia. Rozpoczęli więc resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu przywrócili jego funkcje życiowe. Dalszej pomocy udzielali już wezwani na miejsce członkowie zespołu ratownictwa medycznego, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala.

Całodobowa pomoc specjalistów

Pamiętajmy, że w trudnej sytuacji życiowej nie należy się wstydzić, prosić o pomoc. Przy zachowaniu anonimowości można skorzystać ze wsparcia specjalistów całodobowo, 7 dni w tygodniu, pod numerami telefonów zaufania:

  • 116 123 Kryzysowy Telefon Zaufania
  • 800 702 222 Telefoniczne Centrum Wsparcia
  • 800 120 002 Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Pomocy Rodzinie – Niebieska Linia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.