Chcą odstrzelić 25 tysięcy dzików w woj. lubelskim. Za znalezionego dzika dostaniesz 200 zł

Znajdziesz dzika – dostaniesz 200 złotych. Marszałek chce odstrzelić całą populację dzików w naszym województwie. Akcja wiąże się z rosnącym zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF), który znów szaleje w naszym regionie.

 

Według szacunków w naszym województwie może być ich nawet 25 tys. sztuk dzików. – ASF to nie tylko problem rolników. To jest problem konsumentów – czyli nas wszystkich. Brak reakcji i działań ze strony rządu doprowadził do tego, że w ciągu niespełna 6 miesięcy tego roku, mamy już 185 przypadków dzików zarażonych wirusem ASF – mówił podczas sesji sejmiku marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski.

 

Zarząd Województwa Lubelskiego zaproponował dopłaty do każdego zgłoszenia przypadku znalezienia padłego dzika oraz dopłata do każdego odstrzelonego dzika. W obu przypadkach dopłaty wyniosą 200 zł.

 

– Na terenach występowania choroby w województwie lubelskim, gospodarstwa rolne stoją na skraju bankructwa. Jeżeli nie zostaną podjęte skuteczne działania ochronne, to rozprzestrzenianie się ASF na inne części Polski zagrozi krajowej gospodarce – dodał Sosnowski.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tyle w Polsce zarażonych ludzi wirusem alkoholizmu, debilizmu, patologii – odstrzelić bo gospodarka jest przez to zagrożona. A dziki przy tym to mały problem

  2. haha padłem …. Szyszki sie czepiaja ze chore drzewa wycina i strzela do bazantow wyhodowanych a tu do dzikich dzikow strzelac beda…. hipokryzja ….