Centrum Historii Sportu w Lublinie oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

Na terenie stadionu Arena Lublin otwarto długo wyczekiwane przez wszystkich „ludzi sportu” miasta znad Bystrzycy – Centrum Historii Sportu.

Uroczystej inauguracji działalności Centrum Historii Sportu w Lublinie dokonali min.: Prezydent Krzysztof Żuk, wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, prezes MOSiR „Bystrzyca” Jacek Czarecki a także przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego Marian Sypniewski.

Nie zabrakło również wybitnych przedstawicieli lubelskiego sportu. Wśród zgromadzonych byli m. in. mistrz świata i złoty medalista igrzysk olimpijskich, siatkarz Tomasz Wójtowicz, wicemistrzowie olimpijscy – zapaśnik Andrzej Głąb, lekkoatleta Leszek Dunecki, lekkoatletka Małgorzata Dunecka, pływacy Paulina Barzycka, Mariusz Siembida, Konrad Czerniak, bokserka Karolina Michalczuk, kolarz Janusz Pożak czy żużlowcy Marek Kępa, Robert Jucha, Andrzej Perczyński, karateka Daniel Iwanek.

– Dotrzymaliśmy słowa i jest to bardzo ważne, że powstało w naszym mieście Centrum Historii Sportu. Myślę też, że najgorszy czas, kiedy młodzież nie garnęła się do sportu mamy za sobą. Teraz przyszedł czas na odbudowę. Mamy już też Klub Olimpijczyka. Dziękuję też wszystkim, którzy przekazali swoje pamiątki – podkreślał podczas ceremonii otwarcia Prezydenta miasta Lublina Krzysztof Żuk

Centrum Historii Sportu w Lublinie jest miejscem, w którym już dziś możemy odnaleźć fragment wspaniałej historii lubelskiego sportu min.: boksu, piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, żużla czy też gablotę poświęconą Akademickiemu Związkowi Sportowemu.

W niedługim czasie zbiory zostaną uzupełnione o tak ważne w naszym mieście dyscypliny jak rugby, pływanie czy sporty walki i zaprasza do współpracy wszystkich, którym historia lubelskiego sportu leży na sercu.

Centrum Historii Sportu w Lublinie jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do piątku oraz w co drugi weekend w godzinach 10 do 16. Do końca października wejście jest bezpłatne.

Galeria zdjęć Centrum Historii Sportu

(fot. UM Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.