CBA przedłużyło kontrolę w Urzędzie Miasta Lublin. Chodzi o budowę dworca autobusowego

Dworzec autobusowy Dworzec Lublin
Dworzec autobusowy Dworzec Lublin | fot. Miasto Lublin

Centralne Biuro Antykorupcyjne przedłużyło trwającą od maja kontrolę w Urzędzie Miasta Lublin. Chodzi o budowę dworca autobusowego i związaną z nią umową pomiędzy miastem a spółką Budimex.

Agenci CBA kontrolują umowę pomiędzy miastem a Budimexem

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta Lublin rozpoczęła się w pod koniec maja. CBA wzięło pod lupę umowę na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego (ZCK) dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego (LOF), zawartej pomiędzy Gminą Lublin, Zarządem Dróg i Mostów w Lublinie oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie, a wykonawcą spółką BUDIMEX S.A.

O kontroli pisaliśmy tu: Kontrola CBA w lubelskim ratuszu. Chodzi o przedłużającą się budowę Dworca Metropolitalnego

Pierwotnie kontrola miała potrwać do 28 sierpnia. Prowadzone przez kontrolerów czynności wciąż są jednak w toku. Jak poinformowało nas biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kontrola została przedłużona do 27 lutego 2024 roku. Po tym terminie prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów w sprawie.

Przypomnijmy, że prace związane z budową Dworca Lublin powinny się zakończyć do 31 października 2023 r., czyli już za niespełna 4 tygodnie, a sam dworzec ma zacząć funkcjonować na początku 2024 r. Warto również przypomnieć, iż obecnie ZTM pracuje nad nową siatką komunikacyjną, która będzie rewolucją.

Sprawdź szczegóły: Zmiany tras, nowe linie i likwidacja kilku obecnych. Komunikacyjna rewolucja po uruchomieniu Dworca Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.