Były przewodniczący rady miasta oskarżony za płatną protekcję. Stanie przed sądem

21319158 1495290800508611 638321564801072023 o
Z archiwum prywatnego Piotra Kowalczyka

Były przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk odpowie przed sądem za płatną protekcję. Do Sądu Rejonowego w Lublinie trafił akt oskarżenia.

Przedsiębiorcy z Lublina staną przed sądem

Do Sądu Rejonowego w Lublinie trafił właśnie akt oskarżenia kończący postępowanie prowadzone wspólnie przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Lublinie oraz Prokuraturę Okręgową w Zamościu.

Czterech mieszkańców Lublina zostało oskarżonych o płatną protekcję, wśród których był były przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk.

ZOBACZ TAKŻE:
Piotr Kowalczyk zatrzymany przez CBA. Chodzi o budowę wieżowca przy ul. Zana

Przedsiębiorcy usłyszeli zarzuty w grudniu 2019 r., po tym jak jeden z agentów wcielił się w przedsiębiorcę ze Słowacji. Chodziło o pomoc w załatwieniu pozwolenia na budowę i pozostałych wymaganych zgód, które są potrzebne do wybudowania wieżowca przy ul. Zana w Lublinie.

W zamian za pomoc zatrzymani oczekiwali 1 mln zł łapówki. Taka kwota została umieszczona w umowie, którą zamierzali podpisać. Nie chodziło jednak o przekazanie gotówki, ale dopisanie wspomnianego miliona do kwoty transakcji.

„Oskarżeni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w związku z budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł” – informuje CBA w komunikacie.

Wszyscy działając w porozumieniu, od czerwca do grudnia 2019 roku, powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych m.in. w Urzędzie Miasta Lublin.

Dodatkowo CBA informuje, że jeden z mężczyzn został oskarżony o powoływanie się na wpływy w 2017 roku w instytucjach państwowych oraz samorządowych.

„Mężczyzna podjął się pośrednictwa w załatwieniu sprawy uzyskania koncesji na wydobycie piasku ze złoża „Wilczanka” w zamian za 20 tysięcy zł korzyści majątkowej” – czytamy w komunikacie CBA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.