Było naprawdę groźnie. Z nożem i pistoletem szedł w kierunku policjantów

Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego 39-latka z Łukowa | fot. KPP Łuków

Policjanci z Łukowa zatrzymali 39-latka, który w trakcie interwencji szedł z nożem i pistoletem hukowym w stronę mundurowych i nie reagował na ich polecenia.

Kilka dni temu dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o grupie mężczyzn spożywających alkohol w pobliżu bloku. Mundurowi we wskazanym miejscu zastali m.in. znanego im z wcześniejszych interwencji 39-letniego mieszkańca Łukowa.

„Mężczyzn był pod widocznym działaniem alkoholu, był wulgarny i opryskliwy. W pewnej chwili ruszył w kierunku interweniujących policjantów i wyjął z kieszeni nóż myśliwski, a zza paska spodni pistolet hukowy” – mówi asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy KPP w Łukowie.

Mundurowi wezwali napastnika do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów i zachowania zgodnego z prawem. Ten nie reagował na wezwania policjantów, więc policjanci obezwładnili go przy użyciu środków przymusu bezpośredniego. Agresor został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Znany łukowskim policjantom 39-latek był już w przeszłości karany. Teraz usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku łukowskiej policji i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.