Było czerwone światło, mimo to wjechał na przejazd kolejowy. Kierowca myślał, że zdąży przed pociągiem

Kierowca peugeota wjechał przed pociąg na przejeździe kolejowym w Leonowie
Kierowca peugeota wjechał przed pociąg na przejeździe kolejowym w Leonowie | fot. OSP KSRG Niemce

Zderzenie samochodu z pociągiem na przejeździe kolejowym w Leonowie. Kierowca peugeota myślał, że zdąży przejechać przed nadjeżdżającym pociągiem i wjechał na przejazd, mimo czerwonego światła. Szynobus uderzył w tył samochodu.

Myślał, że zdąży przed pociągiem

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek (19.12) około godz. 9.30 na przejeździe kolejowym w Leonowie, gmina Niemce. Kierowca peugeota pomimo włączonych czerwonych świateł sygnalizacji przejazdowej wjechał pod pociąg relacji Parczew – Lublin.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca zignorował sygnalizację świetlno-dźwiękową przed linią kolejową. Kierowca uważał, że zdąży przejechać przez tory przed nadjeżdżającym pociągiem. Niestety tak się nie stało i pociąg zahaczył o tył auta osobowego.

W zdarzeniu nie zostały poszkodowane osoby podróżujące autem ani pasażerowie i obsługa pociągu – ok. 50 osób. Pociąg po sprawdzeniu, po godz. 11.30 kontynuował jazdę. Zdarzenie zostało kwalifikowane jako kolizja. Kierowca peugeota został ukarany wysokim mandatem.

Wjechał przed nadjeżdżający pociąg w Leonowie
Wjechał przed nadjeżdżający pociąg w Leonowie | fot. OSP KSRG Niemce
Wjechał przed nadjeżdżający pociąg w Leonowie
Wjechał przed nadjeżdżający pociąg w Leonowie | fot. OSP KSRG Niemce

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.