Burza śnieżna nadciąga nad woj. lubelskie. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Burza śnieżna w Lublinie
Burza śnieżna w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W piątek w woj. lubelskim prognozowane są lokalne burze śnieżne – ostrzega IMGW. Dla naszego regionu w dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

W piątek możliwe burze śnieżne w regionie

W piątek (22.12) dzień zachmurzenie duże, przejściowo możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zwłaszcza w zachodniej połowie regionu, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę (22/23.12) zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Lokalnie drogi i chodniki mogą być śliskie.

W sobotę (23.12) w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24.12) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Silny wiatr

Do piątku do godz. 22:00 obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem w powiatach: bialskim, Białej Podlaskiej, janowskim, kraśnickim, lubartowskim, lubelskim, Lublinie, łęczyńskim, łukowskim, opolskim, parczewskim, radzyńskim, ryckim i świdnickim.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu” – ostrzega IMGW w komunikacie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.