Budżet obywatelski. Ostatnie dni na złożenie wniosków

To już ostatnie dni w tym roku na składanie swoich projektów do Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Jeżeli macie pomysł na zmianę bądź polepszenie otoczenia czy też stworzenie miejsca np. dla aktywnych typu skatepark jak w ubiegłym roku to już jest ostatni dzwonek.

Ci którzy jeszcze nie wiedzą czym jest Budżet Obywatelski, przypomnimy pokrótce. Mówiąc najprościej – to mieszkańcy decydują na co wydać konkretną kwotę przeznaczoną na rozwój inicjatyw mieszkańców. Najpierw składają swoje propozycje, a potem wszyscy w głosowaniu wybierają te, które zostaną zrealizowane.

Termin zgłaszania projektów upływa 14 kwietnia. W tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą mieli do podziału 15 milionów zł.

Podobnie jak w ubiegłym roku, utrzymany jest podział na projekty duże i małe. Na te pierwsze zarezerwowano 7 milionów złotych (mogą mieć wartość od 0,5 do 1,2 mln zł), na drugie – 8 milionów złotych (50 – 500 tys. zł).

Pamiętajcie o tym, że do wniosku „małego” należy dołączyć listę z podpisami co najmniej 20 osób, które go popierają. W przypadku projektów „dużych” ta liczba wynosi 40.

Tegoroczną nowością jest możliwość składania wniosków do budżetu drogą elektroniczną. Zgłoś swój projekt na www.obywatelski.lublin.eu

Więcej szczegółów na temat Budżetu Obywatelskiego pisaliśmy tu:

https://spottedlublin.pl/mamy-kolejna-edycje-budzetu-obywatelskiego-co-to-takiego/

W tym miejscu znajdziecie przegląd realizowanych projektów:

https://spottedlublin.pl/budzet-obywatelski-przeglad-realizowanych-projektow/

Oraz sondę wśród mieszkańców z pomysłami na milion złotych, które mogą was zainspirować:

https://spottedlublin.pl/budzet-obywatelski-na-co-mieszkancy-lublina-wydali-by-pieniadze-sonda/

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.