Budżet obywatelski. Na co mieszkańcy Lublina wydaliby pieniądze? [SONDA]

Lublinianie będą decydować w ramach budżetu obywatelskiego, na co wydać 15 milionów złotych z przyszłorocznego budżetu miasta. Wyszliśmy więc sprawdzić co by zrobili z tak pokaźną kwotą pieniędzy.

Sondę rozpoczęliśmy dość kontrowersyjnie. Zapytaliśmy mieszkańców co by zrobili z milionem złotych… i zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Większość ankietowanych w przedziale wiekowym 16-35 lat otwarcie powiedziało, że zainwestowało by pieniądze. Pomysły na inwestycje były różne od  nieruchomości do konkretnych projektów biznesowych. W tym miejscu nie zabrakło również upustu spełnienia marzeń takich jak zakup domu czy podróż dookoła świata.

Oczywiście nikt nam nie uwierzył w to, że miasto może dać im milion złotych. Dlatego też szybko przedstawiliśmy warunek jaki należy spełnić aby ubiegać się o pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina na realizację projektów społecznych.

Jak wiecie w tym roku odbywa się już trzecia edycja budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Tym razem do rozdysponowania jest wspomniana wcześniej kwota w wysokości 15 milionów złotych.

Tor wyścigowy? Miejsce rozrywki? A może plantacje winogrona? Sprawdźcie Sami!

Masz jeszcze czas, więc dorzuć się pomysłem na www.obywatelski.lublin.eu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.