Budowa nowego biurowca dla Urzędu Miasta stanęła pod znakiem zapytania. Brakuje pieniędzy

Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20
Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20 | fot. Dominik Wąsik

Budowa nowego biurowca dla Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego stoi pod znakiem zapytania. Warta ponad 82 miliony złotych inwestycja miała wystartować z początkiem roku. Jest już maj, a na terenie planowanej inwestycji nie widać ciężkiego sprzętu.

Brakuje pieniędzy na nowy biurowiec

Nowy biurowiec Urzędu Miasta Lublin ma stanąć w miejscu obecnego budynku przy ul. Leszczyńskiego 20, który zostanie wyburzony. W listopadzie 2021 r. miasto wydało decyzję umożliwiającą rozbiórkę starego biurowca.

Firma Budimex, która wygrała przetarg ze swoją ofertą opiewającą na kwotę 82,6 mln zł, miała rozpocząć prace rozbiórkowe na początku tego roku. Jest już maj, a na terenie planowanej inwestycji nie widać ciężkiego sprzętu, ani robotników.

Zobacz także: Budimex zbuduje nowy 7-piętrowy biurowiec dla Urzędu Miasta Lublin

Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20
Biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20 | fot. Dominik Wąsik

Co jest powodem takiego opóźnienia w realizacji inwestycji? Przypomnijmy, że budowa obiektu wraz z infrastrukturą towarzyszącą powinna zakończyć się do 30 września 2023 r.

„Wystąpienie radykalnych zmian sytuacji gospodarczej oraz uwarunkowań realizacji inwestycji w związku z inwazją Rosji na Ukrainę spowodowało znaczący wzrost cen materiałów, robocizny, sprzętu oraz kosztów pośrednich, które bezpośrednio mają wpływ na realizację zawartej umowy” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina.

„Wykonawca szacuje, że obecnie koszty wykonania inwestycji przy ul. Leszczyńskiego wzrosły o ok. 24% i można się spodziewać dalszych podwyżek cen. W tej chwili trwają analizy finansowe i formalno-prawne dotyczące możliwości realizacji zadania wobec zaistniałych zmian na rynku usług budowlanych oraz cen materiałów” – wyjaśnia Katarzyna Duma.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.