Budimex zbuduje nowy 7-piętrowy biurowiec dla Urzędu Miasta Lublin. Poznaliśmy koszt

Nowy biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20
Nowy biurowiec Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20

Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na projekt i budowę nowej siedziby urzędu miasta przy ul. Leszczyńskiego. Projekt oraz roboty budowlane o łącznej wartości 82,6 mln zł zrealizuje firma Budimex.

Nowy biurowiec przy ul. Leszczyńskiego 20

29-metrowy budynek nowego urzędu będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Realizacja tego zadania odbędzie się w formule zaprojektuj i wybuduj. Nowy obiekt biurowy Urzędu Miasta Lublin będzie miał łączną powierzchnię użytkową około 13,7 tys. m2, w tym ok. 7,6 tys. m2 powierzchni biurowej.

Nowy budynek stanie w miejscu starego budynku przy ul. Leszczyńskiego, który zostanie wyburzony. Wstępny projekt budowlany powinien być gotowy w ciągu 3 miesięcy od daty zawarcia umowy. Budowa obiektu wraz z infrastrukturą towarzyszącą powinna zakończyć się do 30 września 2023 r.

W nowej siedzibie przy ul. Leszczyńskiego zostanie zlokalizowana większość wydziałów i biur Departamentu Inwestycji i Rozwoju: Wydziały – Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska, oraz Biura – Miejskiego Architekta Zieleni, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Rewitalizacji i Klimatu oraz Zarządzania Energią.

Do tej pory jednostki te mieściły się w biurowcu przy ul. Wieniawskiej 14, a także w siedzibach przy ul. Zana 38, Peowiaków 13, Złotej 2 i Leszczyńskiego 14.

Na Leszczyńskiego 20 trafi też część pracowników Wydziału Organizacji Urzędu, Biura Obsługi Kancelaryjnej, Biura Obsługi Prawnej, a także Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Powstanie tu także nowy BOM (Biuro Obsługi Mieszkańców) z 12 stanowiskami obsługi. Łączna przewidywana liczba pracowników Urzędu w nowej lokalizacji to ok. 570 osób.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.