Brutalny gwałt na 18-latce z Lublina. Sprawcą ma być 17-latek. Na swoim koncie ma inne przestępstwa!

17-latek zgwałcił 18-latkę z Lublina
17-latek zgwałcił 18-latkę z Lublina | fot. KMP Lublin

Kryminalni z Lublina zatrzymali 17-latka, który zmusił nowo poznaną dziewczynę do innej czynności seksualnej i ją zgwałcił. Jak się okazuje, nastolatek na swoim koncie ma inne przestępstwa, w tym atak na taksówkarza, kradzieże czy nakłanianie do użycia narkotyków.

Najpierw odurzył narkotykami, a potem ją zgwałcił

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, że 18-latka umówiła się na spotkanie ze swoim znajomym, który postanowił zabrać ze sobą 17-letniego kolegę.

„Sprawcy w trakcie przejazdu taksówką zaatakowali kierowcę. Pokrzywdzony został pobity i stracił telefon komórkowy” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Następnie mężczyźni pojechali z 18-latką do jednego z domów pod Lublinem. Jak wynika z ustaleń w sprawie, tam zażywali narkotyki.

„W pewnym momencie 17-latek zmusił nowo poznaną dziewczynę do innej czynności seksualnej, zgwałcił ją, pozbawił wolności i ukradł teflon. Pokrzywdzona o wszystkim poinformowała policję” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Na policję zgłosił się również poszkodowany taksówkarz.

Zobacz także: Napad na stację paliw w Lublinie. Sprawca uciekł z pieniędzmi, zanim przybyła policja. Trwa obława

17-latek zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Lublina

17-latek został szybko ustalony przez kryminalnych z komendy miejskiej i 6. komisariatu. Sprawcę zatrzymano w czwartek (21.09) jednym z mieszkań na terenie Lublina, gdzie się ukrywał. Policjanci weszli siłą do środka mieszkania.

Jak się okazało, wcześniej próbował dokonać jeszcze jednego rozboju na idącym do pracy mężczyźnie. Na szczęście ten zdołał uciec.

Zatrzymany trafił do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie m.in. za usiłowanie rozboju, rozbój, nakłanianie do zażycia narkotyków, zmuszenie do innej czynności seksualnej, zgwałcenie i kradzież. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.

Sprawcy grozi do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze typują 17-latka do innych przestępstw przeciwko mieniu.

Zobacz także: Święto Kina 2023. Już w sobotę, 30 września, bilety do kina za 12 zł. Co obejrzeć? [LISTA KIN]

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.