Brutalnie pobili i okradli mężczyznę w pobliżu dworca PKP. Są już w rękach policji

DSC02959
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego pobicia, które miało miejsce na ul. Gazowej w Lublinie. Pobili 31-latka do stanu bezbronności i go okradli.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami przy ulicy Gazowej w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia znajoma zaatakowali napotkanego 31-latka.

Pokrzywdzony był brutalnie bity pięściami po głowie. Gdy nie miał już siły się bronić zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1400 zł” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Następnego dnia sprawcy ponownie spotkali 31-latka w pobliżu dworca PKP. Jak się okazało byli pijani i bardzo agresywni. Ponownie brutalnie pobili mężczyznę, który następnie zgłosił to na policję. Sprawą zajęli się policjanci z III komisariatu.

Kryminalni bardzo szybko zatrzymali sprawców, którzy trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało 40-latek, był już karany za przestępstwa podobne i musi liczyć się z odpowiedzialnością w warunkach recydywy wielokrotnej. Oboje usłyszeli po dwa zarzuty. Decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Przy recydywie może zostać dodatkowo zaostrzona.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.