Brutalnie pobili i okradli mężczyznę w pobliżu dworca PKP. Są już w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego pobicia, które miało miejsce na ul. Gazowej w Lublinie. Pobili 31-latka do stanu bezbronności i go okradli.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami przy ulicy Gazowej w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia znajoma zaatakowali napotkanego 31-latka.

Pokrzywdzony był brutalnie bity pięściami po głowie. Gdy nie miał już siły się bronić zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1400 zł” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Następnego dnia sprawcy ponownie spotkali 31-latka w pobliżu dworca PKP. Jak się okazało byli pijani i bardzo agresywni. Ponownie brutalnie pobili mężczyznę, który następnie zgłosił to na policję. Sprawą zajęli się policjanci z III komisariatu.

Kryminalni bardzo szybko zatrzymali sprawców, którzy trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało 40-latek, był już karany za przestępstwa podobne i musi liczyć się z odpowiedzialnością w warunkach recydywy wielokrotnej. Oboje usłyszeli po dwa zarzuty. Decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Przy recydywie może zostać dodatkowo zaostrzona.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.