Brutalnie pobili bezdomnego. Pięciu mężczyzn znęcało się na 45-latku, który nie chciał zapłacić 100 zł

Sprawcy brutalnego pobicia bezdomnego
Brutalne pobicie bezdomnego w pustostanie | fot. KMP Lublin

Do aresztu na trzy miesiące trafiło 5-ciu sprawców brutalnego pobicia. Mężczyźni pałką okładali bezdomnego 45-latka, próbując dokonać napaści rozbójniczej. Po wszystkim nie udzielili mu pomocy. Wspólnie z partnerkami w wieku 23 i 51 lat okradli 49-letnią towarzyszkę bezdomnego 49-latka.

Para bezdomnych padła ofiarą rozboju

W Lublinie doszło do szokującego ataku na 45-letniego mężczyznę, który został brutalnie pobity kijem przez trzech napastników, gdy odmówił zapłacenia 100 zł za nocleg w pustostanie, w którym przebywał. Wszyscy sprawcy zostali szybko zatrzymani przez policję, a sąd tymczasowo aresztował ich na trzy miesiące.

Pręt metalowy
Pręt, którym dokonano rozboju | fot. KMP Lublin

Przebieg zdarzenia

W zeszłym tygodniu, przy ulicy Inżynierskiej w Lublinie, doszło do brutalnego ataku na 45-letniego bezdomnego. Pięć osób zaatakowało dwóch bezdomnych przebywających w pustostanie. Jeden z napastników zażądał 100 złotych od 45-latka za możliwość nocowania. Gdy mężczyzna odmówił, został zaatakowany kijem i dotkliwie pobity. Do bicia dołączyło dwóch innych mężczyzn, powodując poważne obrażenia u ofiary.

Na pobiciu się nie skończyło

Napastnicy nie udzielili pomocy pobitemu poszkodowanemu. Wspólnie z dwiema kobietami, sprawcy próbowali zmusić 49-letnią kobietę, towarzyszącą 45-latkowi do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Finalnie ją okradli.

areszt, kraty
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Napastnicy za kratkami. Grozi im do 10 lat

Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich pięciu podejrzanych w wieku od 23 do 51 lat. Trzech mężczyzn oskarżono o brutalne pobicie, groźby karalne, nieudzielenie pomocy, usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz kradzież. Kobiety, w wieku 23 i 51 lat, odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, nieudzielenie pomocy i kradzież.


Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policji o tymczasowy areszt dla wszystkich podejrzanych na 3 miesiące. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.