Browar Zakładowy z Poniatowej. Premiera pierwszych piw browaru

11260587 637658023039125 32132588698495470 o e1457006523891
Pierwsze piwa w "beczkach" właśnie wyruszyły w Polskę

Kupili rozpadający się budynek na skraju lasu w Poniatowej i zmienili go w nowoczesny „Browar Zakładowy”. Pierwsze piwa właśnie wyruszyły w Polskę. Premiera piw już w najbliższy weekend w Lublinie.

Pierwsza Zmiana, Bumelant, Produkt Wzorcowy i Czarna Robota. To nazwy czterech piw z nowego browaru rzemieślniczego, który powstał w Poniatowej.

Budynek browaru przed remontem
Budynek browaru przed remontem

Browar Zakładowy znajduje się w Poniatowej. Powstał w budynku, który wcześniej należał do kompleksu zakładów EDA, produkujących m.in. sprzęt AGD. Zniszczny budynek przeszedł gruntowny remont i dzisiaj działa tu Browar Zakładowy.

Premiera piw odbędzie się w pubie U Fotografa w Lublinie. Impreza startuje w sobotę (5 marca) o godz. 16. Wszyscy, którzy przyjdą będą mogli wypić cztery premierowe piwa oraz porozmawiać z twórcą i piwowarami Browaru Zakładowego. Zapraszamy także w niedzielę od godz. 16.

Piw browaru będzie można spróbować również w innych miastach. Trafią m.in. do pubów w Warszawie, Krakowie, Szeczecinie i Wrocławiu. Wkrótce piwa browaru w wersjach butelkowych pojawią się także na sklepowych półkach.

W lutym zostały uwarzone pierwsze piwa

Pierwsza Zmiana – polskie jasne ALE (ekst. 12 proc., alk. 4,7 proc.)

Piwo jasne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Nachmielone polskimi odmianami chmielu: Cascade PL oraz Puławski z upraw Pawła Piłata, plantatora z naszego regionu. Piwo o aromacie owocowo-kwiatowym. Sesyjne, lekkie w odbiorze, z przyjemnym balansem pomiędzy delikatną cytrusowo-kwiatową i niezalegającą goryczką oraz umiarkowaną podbudową słodową

Bumelant – polskie ciemne ALE (ekst. 12 proc., alk. 4,7 proc.)

BumelantPiwo ciemne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Nachmielone polskimi odmianami: Iunga, Cascade PL oraz Puławski również z upraw Pawła Piłata. Piwo o wyraźnym aromacie chmielowym oraz lekkich nutach pochodzących z ciemnych słodów. Nasza odpowiedź na Sesyjne Black IPA, lekkie w odbiorze, treściwe z przyjemnym balansem pomiędzy goryczką a podbudową słodową.

Produkt Wzorcowy – amerykańskie IPA (ekst. 12 proc., alk. 6,3 proc. alk.)

Piwo jasne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Nachmielone amerykańskimi odmianami: Columbus, Citra, Simcoe oraz nowozelandzką: Rakau. W aromacie piwo ma dużo owoców tropikalnych. W smaku przeważają chmielowe nuty, cytrusy i kwiaty. Lekkie i przyjemne w odbiorze, posiadające wytrawny charakter podkreślany przez niezalegającą, ale wyraźną goryczkę.

Czarna Robota – żytnio-owsiany stout (ekst. 15 proc., alk. 5,5 proc.)

Browar_Zakladowy_eytkieta_szablon_18,5x9,5Piwo ciemne, niefiltrowane, niepasteryzowane. Nachmielone polskimi odmianami: Iunga oraz Sybilla. Piwo o aromacie czekoladowo-kawowym ze zbożowymi nutami pochodzącymi od żyta i owsa. W smaku treściwe, przyjemne w odbiorze, o umiarkowanej goryczce, z wysuwającą się na pierwszy plan paloną słodowością oraz posmakami owsianki i żyta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.