Brak wolnych łóżek na oddziale wewnętrznym szpitala tymczasowego

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

Szpital tymczasowy w Targach Lublin obecnie nie ma wolnych miejsc na oddziale wewnętrznym. Na godzinę 16 zaplanowano wideokonferencję wojewody lubelskiego na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w woj. lubelskim.

Brak wolnych łóżek dla chorych na Covid-19 na oddziale wewnętrznym

Z najnowszych informacji (stan na sobotę 27 marca, godz. 14:03) dostępnych na stronie Systemu Informacji o Szpitalach wynika, że obecnie w szpitalu tymczasowym w Lublinie zajęte są wszystkie 84 łóżka na oddziale wewnętrznym. W bazie dostępnych łóżek zostało tylko 6 sztuk na oddziale respiratorowym, gdzie obecnie przebywa czterech pacjentów.

Zgodnie z poleceniem wojewody w czwartek powinien zostać uruchomiony czwarty moduł z dodatkowymi 28 łóżkami w szpitalu tymczasowym, ale nie udało się jeszcze skompletować personelu medycznego.

Według aktualnych danych (stan na 27 marca) lubelskie szpitale dysponują 1974 łóżkami, z czego wolnych jest 578. Aktualnie w regionie jest 220 łóżek respiratorowych, z czego 87 jest dostępnych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.