Bracia podwozili kolegę na dworzec autobusowy w bagażniku. Mieli pecha – jechali za nimi policjanci w BMW

Pasażer jechał w bagażniku
Pasażer jechał w bagażniku | fot. KMP Lublin

Wysokim mandatem skończyła się dla kierowcy skody podróż z pasażerem, którego wiózł w bagażniku. Policjantom tłumaczył, że wspólnie z bratem chcieli podwieźć kolegę na dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia.

Pasażer w bagażniku

W poniedziałek (28.11) policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie patrolując al. Tysiąclecia, przed rondem Dmowskiego zwrócili uwagę na samochód marki Skoda. Samochodem jechało trzech mężczyzn, z czego jeden siedział w bagażniku. Dodatkowo kierowca poruszał się buspasem, a po chwili pomimo zakazu skręcił w prawo na teren dworca autobusowego.

Funkcjonariusze zjechali za kierującym na dworzec PKS. Podczas kontroli okazało się, że auto, którym jechali mężczyźni, zarejestrowane było tylko na dwie osoby. Przewożenie pasażera w bagażniku było niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. Młody kierowca tłumaczył policjantom, że wspólnie z bratem chcieli podwieźć kolegę na autobus.

21-latek za wykroczenia został ukarany mandatem karnym w łącznej kwocie 500 złotych, a na jego konto trafiło aż 12 punktów karnych.

Nagranie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.