Bon turystyczny. Do tej pory zapłacono nim ponad 3 tys. razy na kwotę 2,5 mln zł

Bon turystyczny. Do tej pory zapłacono nim ponad 3 tys. razy na kwotę 2,5 mln zł
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od soboty 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny i z niego skorzystać. Do tej pory zapłacono nim już ponad 3 tys. razy na łączną kwotę 2,5 mln zł. Najnowsze dane dotyczące liczby wydanych bonów.

Bon turystyczny można aktywować od 1 sierpnia

500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością – tyle wynosi świadczenie z tytułu bonu turystycznego. Za jego pomocą można opłacić np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Bony będą ważne do 31 marca 2022 r.

Liczba wydanych bonów turystycznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował w mediach społecznościowych, że do tej pory bonami zapłacono już ponad 3,2 tys. razy na łączną kwotę 2,5 mln zł (stan na poniedziałek 3 sierpnia, godz. 11:00). Bon można realizować w 8,5 tys. miejscach w Polsce.

Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć profil na PUE ZUS. Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego bonu przysługującego na dziecko z niepełnosprawnością, powinny złożyć na PUE ZUS „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego”.

Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby.

Na stronie bonturystyczny.gov.pl udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.