Bon turystyczny. Do tej pory zapłacono nim ponad 3 tys. razy na kwotę 2,5 mln zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od soboty 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny i z niego skorzystać. Do tej pory zapłacono nim już ponad 3 tys. razy na łączną kwotę 2,5 mln zł. Najnowsze dane dotyczące liczby wydanych bonów.

Bon turystyczny można aktywować od 1 sierpnia

500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością – tyle wynosi świadczenie z tytułu bonu turystycznego. Za jego pomocą można opłacić np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Bony będą ważne do 31 marca 2022 r.

Liczba wydanych bonów turystycznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował w mediach społecznościowych, że do tej pory bonami zapłacono już ponad 3,2 tys. razy na łączną kwotę 2,5 mln zł (stan na poniedziałek 3 sierpnia, godz. 11:00). Bon można realizować w 8,5 tys. miejscach w Polsce.

Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć profil na PUE ZUS. Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego bonu przysługującego na dziecko z niepełnosprawnością, powinny złożyć na PUE ZUS „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego”.

Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby.

Na stronie bonturystyczny.gov.pl udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.