Bomba na pokładzie śmigłowca LPR. Nietypowa akcja służb ratunkowych [zdjęcia]

bomba śmigłowiec LPR ćwiczenia antyterroryści

Bomba z zapalnikiem zegarowym ukryta była w bagażu pacjenta, którego transportował śmigłowiec LPR. Na miejscu interweniowali antyterroryści i saperzy.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie. Na lądowisku szpitala ląduje śmigłowiec z pacjentem. W śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, załoga śmigłowca ujawniła w bagażu  przewożonego pacjenta urządzenie przypominające swoim wyglądem bombę z zapalnikiem zegarowym.

 

Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe, a sama maszyna została wyłączona i opuszczona przez załogę i pacjenta. Pierwsi ma miejsce przybywają policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów. Policjanci przy pomocy robota pirotechnicznego wyciągają ładunek z helikoptera i detonują go w bezpiecznym miejscu.

 

Spokojnie – to tylko ćwiczenia! W akcji brały udział jednostki policji, a także straży pożarnej i ratownictwa medycznego. W akcję zaangażowani byli także przedstawiciele szpitala.

 

Celem przeprowadzonych działań pod kryptonimem „ŚMIGŁO” było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej, jaką jest podłożenie ładunku wybuchowego.

 

Zdjęcia

fot. policja
fot. policja
fot. policja
fot. policja
fot. policja


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.