Bomba na pokładzie śmigłowca LPR. Nietypowa akcja służb ratunkowych [zdjęcia]

68 117760 g
bomba śmigłowiec LPR ćwiczenia antyterroryści

Bomba z zapalnikiem zegarowym ukryta była w bagażu pacjenta, którego transportował śmigłowiec LPR. Na miejscu interweniowali antyterroryści i saperzy.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie. Na lądowisku szpitala ląduje śmigłowiec z pacjentem. W śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, załoga śmigłowca ujawniła w bagażu  przewożonego pacjenta urządzenie przypominające swoim wyglądem bombę z zapalnikiem zegarowym.

 

Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe, a sama maszyna została wyłączona i opuszczona przez załogę i pacjenta. Pierwsi ma miejsce przybywają policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów. Policjanci przy pomocy robota pirotechnicznego wyciągają ładunek z helikoptera i detonują go w bezpiecznym miejscu.

 

Spokojnie – to tylko ćwiczenia! W akcji brały udział jednostki policji, a także straży pożarnej i ratownictwa medycznego. W akcję zaangażowani byli także przedstawiciele szpitala.

 

Celem przeprowadzonych działań pod kryptonimem „ŚMIGŁO” było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej, jaką jest podłożenie ładunku wybuchowego.

 

Zdjęcia

fot. policja fot. policja fot. policja fot. policja fot. policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.