Bolt nagrodzi najbardziej aktywnego użytkownika hulajnóg na minuty. Dla zwycięzcy darmowe przejazdy

Hulajnogi Bolt
Hulajnogi Bolt | fot. Dominik Wąsik

W najbliższą niedzielę 7 maja, po raz drugi odbędzie się Dzień Hulajnogi Elektrycznej. Z tej okazji przez cały weekend będzie trwał konkurs dla użytkowników hulajnóg na minuty Bolt. Do wygrania są darmowe przejazdy. Jakie są zasady?

Darmowe przejazdy hulajnogami Bolt

Hulajnogi elektryczne zyskują na popularności – według danych firmy Bolt Rentals, w porównaniu rok do roku, liczba przejazdów jednośladami Bolt wzrosła dwukrotnie, a użytkownicy przejechali łącznie ponad 26 mln kilometrów. Chcąc uczcić ten ekologiczny środek transportu, w ubiegłym roku Bolt ogłosił 7 maja Dniem Hulajnogi Elektrycznej. 

Teraz obchodzić będziemy ten dzień po raz drugi i z tej okazji Bolt ogłosił konkurs dla użytkowników we wszystkich miastach, w których obecne są hulajnogi Bolt, również w Lublinie. Nagroda czeka na tego użytkownika, który w danym mieście pokona łącznie najwięcej kilometrów.

Konkurs trwa przez cały weekend, czyli od piątku 5 maja do niedzieli 7 maja. Zwycięzca w każdym mieście otrzyma kod na darmowe przejazdy zielonymi hulajnogami. 

„Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie i korzystaniu z pięknej pogody, przemieszczając się za pomocą hulajnóg elektrycznych Bolt. Jednocześnie przypominamy o stosowaniu się do zasad bezpiecznej jazdy oraz prawidłowym parkowaniu elektrycznych jednośladów – tak, aby dla wszystkich uczestników ruchu było to bezproblemowe i bezpieczne” – mówi Bartosz Małecki, senior operations manager, Bolt Rentals w Polsce.

Jak bezpiecznie poruszać się na hulajnodze elektrycznej?

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
  • korzystania z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Zasady prawidłowego parkowania

Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji: 

  • Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.
  • W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.
  • Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.

Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.

Zobacz: Miasto wyznaczyło miejsca do parkowania hulajnóg, a operator i tak parkuje, gdzie chce, w sumie tak samo, jak użytkownicy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.