Bitcoin najdroższy w historii. Cena BTC przekroczyła 22,000 USD

bitcoin kryptowaluta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Bitcoin wzrósł do rekordowego poziomu w czwartek, zaledwie dzień po przekroczeniu po raz pierwszy kamienia milowego 20,000 USD. Obecnie wycena BTC wynosi ponad 22,000 USD.

Najgłośniejsza na świecie kryptowaluta Bitcoin po przebiciu symbolicznego benchmarku w środę (20,000 USD), nadal rośnie, osiągając rekordowe poziomy. Cena bitcoina w czwartek 17.12.2020 przekroczyła 22 000 dolarów i jest najwyższa od blisko 3 lat.

Na wycenę bitcoina warto także spojrzeć przez pryzmat polskiej waluty. Kurs BTC/PLN sięga obecnie blisko 80 000 zł. Dla porównania, na początku roku było to mniej niż 30 000 zł.

Cena bitcoina wzrosła w tym roku o ponad 400% z najniższego poziomu około 3600 USD w marcu, kiedy pandemia koronawirusa wywołała głęboką wyprzedaż na rynkach finansowych na całym świecie. Analitycy stwierdzili, że w przeciwieństwie do poprzednich wzrostów, głównym czynnikiem wpływającym na cenę okazali się inwestorzy instytucjonalni kupujący kryptowalutę.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że ​​banki centralne na całym świecie drukowały pieniądze w bezprecedensowym tempie, a rządy starały się wydać przebojowe pakiety stymulacyjne, aby pomóc swoim wyborcom przetrwać kryzys gospodarczy.

Wcześni zwolennicy Bitcoina argumentowaliby, że ogromna presja inflacyjna, jaką takie wydatki prawdopodobnie wywrą na gospodarki, jest jednym z kluczowych powodów, dla których warto zwrócić się do kryptowaluty jako bezpiecznego zasobu.

Jest wystarczająco dużo powodów, by sądzić, że biorąc pod uwagę ciągłą niepewność co do ożywienia gospodarczego, kilku inwestorów rzeczywiście zaczęło postrzegać Bitcoin jako główny składnik zabezpieczenia przed konwencjonalnymi akcjami.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.