Bimbrownik w rękach policji. Miał 4200 l zacieru i 190 l gotowego alkoholu

Produkował bimber w dużych ilościach
Produkował bimber w dużych ilościach | fot. KPP Łęczna

Policjanci z Łęcznej w miejscu zamieszkania 48-latka zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, 4200 litrów zacieru oraz blisko 200 litrów wyprodukowanego alkoholu etylowego.

Bimbrownik w rękach policji

W środę łęczyńscy kryminalni pojechali na teren jednej z posesji położonej w gminie Ludwin. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 48-letni mężczyzna zajmuje się nielegalnym wyrabianiem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Podczas przeszukania policjanci w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, ponad 4200 litrów ,zacieru’ znajdującego się w plastikowych beczkach oraz 190 litrów już wyprodukowanego alkoholu etylowego.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i przewieziony na komendę. Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 48-latek wyrobiony alkohol sprzedawał oraz podawał znajomym.  

Wczoraj mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, sprzedaży oraz podawania napojów alkoholowych. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To był też barmanem? Nie wiedziałem że za podawanie innym alkoholu grozi wiezienie??? od dzisiaj dzisiaj każdy sam sobie u mnie polewa???