Bimbrownia w domu. Policja zabezpieczyła aparaturę, 360 litrów zacieru i 7 l alkoholu

bimbrownia
70-latek nielegalnie produkował alkohol w domu | fot. KAS

Produkował w domu bimber, dobrowolnie poddał się karze. Policja zabezpieczyła 360 litrów zacieru, 7 litrów gotowego alkoholu i aparaturę do wytwarzania bimbru.

Produkował bimber w domu

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, wspólnie z radzyńskimi kryminalnymi, skontrolowali posesję w gminie Borki (pow. radzyński). Mieli informację, że może się tam odbywać nielegalna produkcja alkoholu.

W kotłowni domu funkcjonariusze ujawnili aparaturę do produkcji bimbru oraz beczki z zacierem. W sumie zabezpieczyli 360 litrów zacieru i prawie 7 litrów już wyprodukowanego alkoholu. Z ustaleń wynika, że domową produkcją zajmował się 70-latek, mieszkaniec gminy Borki.

Za swą działalność mężczyzna odpowie przed sądem. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru producentów. Czyn taki stanowi przestępstwo, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Zacier na bimber | KAS
Zacier na bimber | KAS

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.