Bilety na EURO 2017 U-21. Bilety w sprzedaży od lutego

78fec7a3bcb5bfeb9287433f17d3a4ce

Bilety na mecze przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 w Polsce będzie można kupować od lutego – informuje Filip Adamus, Rzecznik Prasowy Turnieju.

Mecze odbędą się w sześciu miastach Polski: w Gdyni, Bydgoszczy, Kielcach, Tychach, Krakowie i Lublinie.

– Jeszcze chyba nie było w naszym kraju piłkarskiej imprezy, gdy w ciągu dwóch tygodni odbędzie się 21 meczów w sześciu miastach – komentuje Marek Doliński z PZPN.

Kibice chcą już nabyć bilety na rozgrywki, lecz nie ma ich jeszcze w sprzedaży. – Sprzedaż otwarta biletów na mecze ruszy w lutym 2017 roku i będzie prowadzona za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej turnieju www.u21poland.com poprzez dobrze znany kibicom piłkarskim w naszym kraju system sprzedażowy KupBilet.pl – dodaje Adamus.

Po raz pierwszy w historii w turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły; do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Lublinie odbędą się trzy mecze, a przede wszystkim mecz otwarcia całego turnieju, w którym 16 czerwca 2017 roku Polska zagra ze Słowacją. W kolejnym meczu na Arenie Lublin Polacy staną naprzeciw aktualnym młodzieżowym mistrzom Europy – reprezentacji Szwecji. Ostatni mecz na lubelskim stadionie odbędzie się 22 czerwca –Słowacja zagra ze Szwecją.

Czy Arena Lublin będzie gotowy na rozgrywki? – Tak, lubelski stadion będzie w pełni gotowy na organizację turnieju. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami PZPN i UEFA, mamy za sobą kilka wizytacji na stadionie, kolejne przed nami. Otrzymujemy pozytywne oceny i wskazówki – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Czy od strony technicznej stadion przygotowany jest do organizacji turnieju? – W sprawie technicznego przygotowania Areny – zostało już wykonane zadaszenie trybuny prasowej, co było jednym z naszych obowiązków przed turniejem – tę inwestycję zrealizował Urząd Miasta Lublin. Przed nami jeszcze kwestie związane z dostosowaniem sieci teleinformatycznych do wymogów organizatorów turnieju – to również zostanie wykonane w najbliższym czasie – dodaje Bednarczyk.

Turniej odbędzie się w dniach 16-30 czerwca.

DW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.