Bieg uliczny Lublin Business Run startuje w niedzielę [TRASA, OBJAZDY]

LBR2
Lublin Business Run | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Już w niedzielę po raz kolejny pracownicy firm i korporacji, a także znani sportowcy pobiegną w szczytnym celu, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Bieg Lublin Business Run 2018 odbędzie się w niedzielę 2 września. Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur. W programie przewidziane są m.in.: pokazy ZUMBY oraz boksu tajskiego MUAY THAI.

W tegorocznym biegu Lublin Business Run wezmą w udział drużyny składające się z 5 zawodników, z których każdy ma do pokonania dystans ok. 3,5 km.

Zawodnicy wystartują o godzinie 10.30 z Placu Teatralnego. Następnie trasa prowadzić będzie przez centrum miasta – Aleje Racławickie i Krakowskie Przedmieście aż do Ratusza przy placu Króla Władysława Łokietka. W drodze powrotnej uczestnicy będą musieli dodatkowo skręcić w ulicę Zieloną oraz okrążyć Plac Litewski.

Mapka Lublin 2018 press
Lublin Business Run 2018 | TRASA

Szczytny cel

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Pan Mariusz będzie pierwszym w kraju beneficjentem Poland Business Run, który sam również weźmie udział w biegu. Przemierzy trasę biegu za pomocą specjalnych sanek treningowych na kółach. W dniu biegu będzie obchodzić 40. urodziny.

Bieg Poland Business Run organizowany jest już od 6 lat w największych miastach Polski. W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje.

W tym roku, do tej pory zarejestrowało się 610 osób, czyli 122 drużyny. Rejestracja trwa do 30 sierpnia do północy.

Czytaj DALEJ

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.