Biedronka wycofuje partię parówek z szynki. Wykryto groźną bakterię

parówki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Biedronka zdecydowała się na wycofanie jednej partii parówek z szynki „Kraina Wędlin Nature”, ze względu na wykrycie groźnej bakterii Listeria monocytogenes.

Wycofane parówki z Biedronki

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii produktu „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g, wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Objawami listeriozy są:

  • U kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.
  • U osób dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia.
  • U osób starszych i z obniżoną odpornością na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Nazwa produktu: „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g

Numer partii: 10971

Numer serii: Seria C: 09749229

Termin przydatności do spożycia: 01.05.2021

Producent: Sokołów S.A Al. 550-lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 20134001

Dystrybucja produktu do sieci sklepów Biedronka w Polsce.

Nie należy spożywać produktu Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature 250 g, oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanym w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. W leczeniu listeriozy stosuje się antybiotyki.

Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature wycofane ze sprzedaży w Biedronce
Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature wycofane ze sprzedaży w Biedronce
Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature wycofane ze sprzedaży w Biedronce
Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature wycofane ze sprzedaży w Biedronce

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.