Lidl wycofuje ze sprzedaży partię parówek z szynki. Wykryto groźną bakterię

parówki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lidl zdecydował się na wycofanie jednej partii parówek z szynki „Pikok”, ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Parówki z Lidla wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem parówek z szynki marki „Pikok”, które można było kupić w sklepach sieci Lidl. W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w jednej partii produktu wykryto bakterie Listeria monocytogenes, które mogą prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Najczęściej choroba przebiega pod postacią bakteriemii/posocznicy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i/lub zapalenia mózgu, albo niewielkich ropni mózgu, zwłaszcza zlokalizowanych w części środkowej i pniu mózgu.

Rzadką manifestacją choroby inwazyjnej może być: zapalenie wsierdzia, zapalenie stawów, zakażenie kości, zapalenie otrzewnej, gałek ocznych lub zapalenie płuc.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Nazwa produktu: PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g

Numer partii: 11031

Numer serii: Seria C: 10349134

Termin przydatności do spożycia: 04.05.2021

Producent: „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Czyżewie, ul. Zarębska 48, 18-220 Czyżew, weterynaryjny numer identyfikacyjny 20134001

Dystrybucja produktu do sieci sklepów „Lidl” w Polsce

Nie należy spożywać produktu „PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g” oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanym w komunikacie. Chodzi wyłącznie o jedną partię produktu. Badania pozostałych partii parówek, nie wykazały obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Zakład uruchomił procedurę wycofania produktu z rynku. Przedsiębiorca poinformował odbiorców o konieczności zatrzymania dystrybucji, wycofania i poddania utylizacji partii w/w wyrobu. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania.

Parówki z szynki PIKOK PURE wycofane ze sprzedaży LIDL
Parówki z szynki PIKOK PURE wycofane ze sprzedaży LIDL
Parówki z szynki PIKOK PURE wycofane ze sprzedaży LIDL
Parówki z szynki PIKOK PURE wycofane ze sprzedaży LIDL

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.