Biedronka rezygnuje z produktów rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia

Biedronka wycofuje ze sprzedaży produkty z Rosji i Białorusi
Biedronka wycofuje ze sprzedaży produkty z Rosji i Białorusi | materiały prasowe

Biedronka wycofuje produkty wyprodukowane przez dostawców zarejestrowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi ze swojej oferty. Z oferty Biedronki wycofanych zostanie łącznie 16 produktów.

Biedronka wycofuje z oferty rosyjskie i białoruskie produkty

W związku z podjętą decyzją sieci Biedronka, 1 marca, zostaje zablokowana sprzedaż produktów rosyjskich i białoruskich oznaczonych m.in. kodami EAN zaczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469 oraz 481.

Zobacz także: Jakie produkty pochodzą z Rosji? Ruski kod kreskowy 460-469

W praktyce oznacza to, że nie będzie już możliwy zakup m.in. rosyjskich wódek, takich jak Beluga, Russian Standard, czy Żurawie. Podobnie rzecz ma się z orzeszkami piniowymi pod marką własną BAKAD’OR, których produkcja zdominowana jest przez dostawców z Rosji. Nie wejdą również do oferty te produkty, które pierwotnie były zaplanowane w ramach akcji promocyjnych.

„Wspieramy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów. Razem z organizacjami pomocowymi pomagamy uchodźcom wojennym przekazując produkty. Kolejnym krokiem solidarności z Ukrainą jest brak naszej zgody dla obecności rosyjskich i białoruskich produktów w ofercie Biedronki. Nawet jeśli było ich tylko kilkanaście, to uważamy, że tak należy teraz postąpić” – mówi Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Podobne decyzje podjęły sieci sklepów Stokrotka, Carrefour, Aldi, Netto, Topaz, oraz Rossmann.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Waszą głupota sięga zenitu jeszcze trochę jak będzie wiało z wschodu to przestaniecie oddychać .Szkoda że znacie ukrów Ale ale oczy was się otworzą jest różnica pomiędzy tymi którzy przyjechali do pracy a tą mieszanką .Oj pójdą w ruch noże usłyszycie strzały na ulicach .A nienawiść tych ludzi do Polaków jest ogromna .Szkoda że najbardziej interesuje was hejt i trolowanie .Jestem Polakiem już więcej nic nie kupię w Biedronce .