Kod kreskowy rosyjskich i białoruskich produktów. Jak je rozpoznać? 46 i 48

Kod kreskowy na produkcie
Kod kreskowy na produkcie | fot. Adobe Stock

Kod kreskowy towarów z Rosji i Białorusi. Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego nawołuje do bojkotu produktów z Rosji i Białorusi. Podkreśla, że kupując takie produkty, wspieramy gospodarkę agresorów.

Kod kreskowy Rosja i Białoruś

„Prosimy o zaprzestanie kupowania rosyjskich i białoruskich produktów. Robiąc to wspieramy gospodarczo Białoruś, a także Rosję, która bestialsko zaatakowała Ukrainę i prowadzi działania zbrojne także wobec ludności cywilnej” – pisze w komunikacie Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego.

„Apelujemy do wszystkich polskich podmiotów gospodarczych o podjęcie działań, których celem będzie osłabienie gospodarcze Rosji i Białorusi poprzez zerwanie kontaktów biznesowych oraz zamknięcie przepływów finansowych. Jednocześnie apelujemy do wszystkich konsumentów o rozwagę podczas kupowania produktów” – czytamy w oświadczeniu Izby.

Aby ułatwić konsumentom sprawę, podano cyfry kodów kreskowych, od których zaczynają się towary z Rosji i Białorusi. To: 460; 461; 462; 463; 464; 465; 466; 467; 468, 469 i 481.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.