Biedronka otworzy w Lublinie drugi sklep w formacie Ultra Mini. Ten będzie jeszcze mniejszy

Biedronka otworzy sklep w budynku przy ul. Okopowej
Biedronka otworzy sklep w budynku przy ul. Okopowej | fot. Dominik Wąsik

Biedronka idzie za ciosem i przygotowuje się do otwarcia kolejnego sklepu w formacie Ultra Mini w centrum Lublina. Dowiedzieliśmy się, że nowy sklep ma być otwarty jeszcze w tym miesiącu.

Wielki powrót Biedronki do centrum Lublina

Na początku października 2021 r. zamknięto jedyną Biedronkę działającą w centrum Lublina. Sklep przy ul. Wieniawskiej został zlikwidowany z powodu rozpoczynającej się budowy siedmiopiętrowego budynku mieszkalnego z częścią handlowo-usługową. Od tamtej pory mieszkańcy Śródmieścia i pracownicy mieli do dyspozycji jedynie sklepy sieci Żabka, Stokrotka Express i zwykłą Stokrotkę w CH Lublin Plaza.

Wszystko zmieniło się w październiku 2022 r., kiedy to spółka Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, podpisała umowę najmu ponad 420-metrowego lokalu w budynku Astorii, gdzie niegdyś działały restauracje KFC i Pizza Hut. Następnie lokal został wyremontowany i przygotowany do pełnienia funkcji sklepu.

Otwarcie Biedronki w Astorii miało miejsce we wtorek (10.01). Jest to pierwszy taka Biedronka w naszym mieście, ponieważ jest to nowy format sklepu Ultra Mini. Różni się on od standardowego przede wszystkim wielkością, która wynosi od 200 do maksymalnie 500 mkw. W tym formacie klienci mają do dyspozycji również mniejszą ofertę produktową.

Biedronka przy skrzyżowaniu ul. Lipowej i Al. Racławickich ma ponad 300-metrową salę sprzedaży. Do dyspozycji klientów zostały oddane 4 kasy samoobsługowe oraz 2 kasy tradycyjne. Przy sklepie nie ma parkingu dla zmotoryzowanych klientów.

POWIĄZANE:

Co dwie Biedronki, to nie jedna

Jeszcze dobrze Biedronka nie otworzyła pierwszego sklepu, a już trwają przygotowania do uruchomienia drugiego. Tym razem Biedronka za cel obrała sobie adres ul. Okopowa 3. W budynku działa m.in. prywatny szpital Sanitas i dwa kluby: Rzut Beretem oraz Helium Club. Biedronka zajmie 315-metrowy lokal na parterze budynku od strony ul. Okopowej.

„Drugi sklep sieci Biedronka w formacie Ultra Mini w Lublinie przy ul. Okopowej zostanie otwarty dla klientów w drugiej połowie stycznia. Format Ultra Mini to uzupełnienie oferty sieci Biedronka o nieco mniejsze placówki skierowane do klientów, którzy cenią sobie możliwość dokonania wygodnych i szybkich zakupów swoich ulubionych produktów. Do dyspozycji klientów zostaną oddane 3 kasy samoobsługowe oraz 2 kasy tradycyjne” – mówi Monika Kołtun, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka.

Sala sprzedaży nowego sklepu Biedronka przy ul. Okopowej wynosić będzie 200 mkw. Zatrudnienie w tym sklepie znajdzie 15 osób.

Przygotowania do otwarcia Biedronki przy ul. Okopowej
Przygotowania do otwarcia Biedronki przy ul. Okopowej | fot. Dominik Wąsik
Przygotowania do otwarcia Biedronki przy ul. Okopowej
Przygotowania do otwarcia Biedronki przy ul. Okopowej | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.