Bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy nie będzie już finansowana z miejskiego budżetu

Autobus linii nr 29 na al. Unii Lubelskiej
Autobus linii nr 29 na al. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

Lublin znalazł nowy sposób finansowania bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy. Z darmowych przejazdów obywatele Ukrainy będą mogli korzystać do końca czerwca.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla obywateli Ukrainy

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, miasto Lublin nie będzie już finansować uchodźcom z Ukrainy bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską z miejskiej kasy. Zostaliśmy wtedy poinformowani, że znaleziono nowy – zewnętrzny – sposób finansowania tego zadania. Dziś poznaliśmy szczegóły tego rozwiązania.

Zobacz także: To koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy? „Trwają analizy prawne”

„Zasadnicza zmiana dotyczy sposobu finansowania tej inicjatywy, która od teraz będzie bazować na środkach zewnętrznych, przekazanych Lublinowi od miast partnerskich na pomoc dla obywateli Ukrainy” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

„Zgodnie z zapisami projektu uprawnienie obowiązywać będzie od maja do końca czerwca, a podstawą do bezpłatnych przejazdów dla tych osób są posiadane dokumenty potwierdzające obywatelstwo ukraińskie” – precyzuje Duma.

Projekt uchwały dotyczący przyjęcia tego rozwiązania zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta, 28 kwietnia. Kwota, jaką otrzyma Lublin od miast partnerskich to 213 tys. zł. Skąd dokładnie pochodzą te środki?

„Stowarzyszenie Förderverein Münster-Lublin zorganizowało zbiórkę pieniężną, a Miasto Nancy podjęło uchwałę o przekazaniu środków” – informuje Duma.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.