Bezdomni rozgościli się pod wiaduktem. Wolą spać na paletach, niż pójść do pobliskiej noclegowni

Bezdomni śpiący pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca '80
Bezdomni śpiący pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik

Okoliczni mieszkańcy powiadomili nas o osobach bezdomnych, które rozgościły się pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca ’80 w Lublinie. Są tu palety, na których śpią, ale również pudełka z ubraniami i worki z puszkami, które zbierają po okolicy.

Bezdomni zamieszkali pod wiaduktem

Faktycznie, w miejscu pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca ’80, w pobliżu Targów Lublin są ślady wskazujące na regularny pobyt osób bezdomnych. Z łatwością można dostrzec legowisko z palet, odzież, resztki pożywienia oraz puszki, które zbierają w ciągu dnia po okolicy.

Postanowiliśmy w tej sprawie skontaktować się ze Strażą Miejską. Rzecznik prasowy Robert Gogola przekazał, że do tej pory nie mieli oni zgłoszenia o osobach bezdomnych pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca ’80. Po naszym zgłoszeniu na miejsce wysłano patrol, który miał potwierdzić obecność osób bezdomnych w tym miejscu.

Gdy na miejsce przyjechali strażnicy, zastali tam policjantów z 3. komisariatu prowadzących czynności. Na miejscu strażnicy zastali dwóch mężczyzn bez stałego adresu zameldowania. Osoby te nie potrzebowały pomocy. Strażnicy namówili mężczyzn do udania się do pobliskiej noclegowni, która oddalona jest od tego miejsca o ok. 200 metrów.

Mężczyźni odmówili, bo w schroniskach i noclegowniach trzeba być trzeźwym.

Bezdomni śpiący pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca '80
Bezdomni śpiący pod wiaduktem ul. Lubelskiego Lipca ’80 | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.