Będzie remont na dworcu kolejowym w Lublinie. Przebudują torowiska i perony

dworzec kolejowy główny pkp lublin
dworzec kolejowy główny pkp lublin

Trzy perony na stacji kolejowej Dworzec Główny PKP w Lublinie przejdą kompleksową przebudowę. Wszystko w ramach modernizacji linii kolejowej między Lublinem a Warszawą.

 

Kolej szykuje się do rozbiórki peronów przed dworcem głównym w Lublinie. Ma to związek z realizowaną modernizacją linii kolejowej nr 7 Lublin – Warszawa. W ramach tego zadania, na stacji w Lublinie przebudowane zostaną tory oraz trzy perony wraz z wiatami.

 

– Przekazanie placu budowy nastąpiło pod koniec czerwca tego roku. W chwili obecnej trwają prace rozbiórkowe związane z demontażem sieci trakcyjnej oraz torów na stacji Lublin – mówi Łukasz Kwasiborski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

 

Pasażerowie jak na razie nie widzą tych prac, ponieważ są realizowane nieco dalej. Jednak wkrótce ma to się zmienić. – Przygotowujemy się do rozpoczęcia demontażu peronów – dodaje Kwasiborski.

 

Czy będzie wiązać się to z utrudnieniami dla pasażerów? – Jeśli pojawi się konieczność wprowadzenia pewnych zmian np. w organizacji ruchu pieszego na stacji w Lublinie, pasażerowie zostaną o tym poinformowani z wyprzedzeniem – wyjaśnia Kwasiborski.

 

Wszystkie trzy perony mają być zbudowane od podstaw. Każdy z nich będzie mieć osobne zadaszenie, tak jak to jest obecnie. W planach było zadaszenie w postaci dużej hali peronowej, ale kolej w ostateczności postawiła na tańsze rozwiązanie.

 

Perony mają zostać dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, otrzymają nową nawierzchnię, małą architekturę i pełne oznakowanie. Zakończenie robót na stacji Lublin planowane jest na początku 2019 r.

 

Przypomnijmy, że w ramach modernizacji „siódemki” powstanie też nowy przystanek. Czytaj więcej: Tak będzie wyglądała stacja Lublin-Zachód

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.