Najnowsze spoty
Już niebawem ruszy budowa stacji kolejowej Lublin-Zachód na lubelskich Czubach. Przystanek ma być gotowy z początkiem 2019 r.
Budowa przystanku Lublin-Zachód stała się elementem modernizacji kolejowej „siódemki” na odcinku Dęblin – Lublin. Stacja zostanie usytuowana w pobliżu pętli autobusowej przy ulicy Granitowej.
– Będzie to peron wyspowy z przejściem podziemnym dostosowanym do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt będzie wyposażony w nowe ławki, wiatę peronową, antypoślizgową nawierzchnię oraz tablice informacyjne – mówi Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.
Będzie to tylko peron, przez co nie znajdziemy tam kiosku czy kasy kolejowej. Jednak przewoźnicy jak Polregio czy PKP Intercity będą mogli zainstalować na przystanku biletomaty.
Od strony północnej, ul. Węglinek (z kierunku „Warszawa”) PKP PLK planuje budowę dojazdu/ dojścia wzdłuż torów dostosowanego do potrzeb osób o ograniczonej mobilności z miejscami dla postoju rowerów.
Zakończenie inwestycji planowane jest na początku 2019 r. Koszt budowy przystanku Lublin-Zachód z niezbędną infrastrukturą wyniesie około 3 900 000 zł netto.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię