Będzie referendum w sprawie górek czechowskich. Oświadczenie TBV

Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe

Podczas czwartkowej sesji rady miasta lubelscy radni zdecydowali o referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich, które odbędzie się 7 kwietnia w Lublinie.

Poniżej prezentujemy przesłane oświadczenie TBV Investment w sprawie ogłoszonego referendum dot. zagospodarowania Górek Czechowskich.

„W ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy w Lublinie realizację wielu nowych, zakończonych sukcesem inwestycji, takich jak obwodnica, plac Litewski, Arena Lublin, Aqua Lublin czy lotnisko. Lublinianie mają wpływ na zmiany i rozwój swojego miasta. Już za dwa miesiące wszyscy będziemy mogli zadecydować także o przyszłości kolejnego miejsca – terenu dawnego poligonu na Górkach Czechowskich. Rada Miasta Lublin podjęła właśnie decyzję o referendum i jego dacie – 7 kwietnia br. – oraz przyjęła ostateczne brzmienie pytania skierowanego do wszystkich lublinian. Dotyczy ono zmiany formy zagospodarowania 30 ha terenu Górek Czechowskich, na których obecnie mogą już powstać zabudowania usługowe i sportowo-rekreacyjne. Lublinianie zadecydują, czy w podziękowaniu za taką zmianę przyjmą za symboliczną złotówkę urządzony 75-hektarowy park naturalistyczny, sfinansowany przez lubelską spółkę TBV.

Nowy park to projekt atrakcyjny, w pełni ekologiczny i nowoczesny. Takim mogłyby się pochwalić metropolie nie tylko polskie, ale też europejskie. Nowy wielki park wzbogaciłby Lublin pod wieloma względami, ponieważ jest kierowany do wszystkich mieszkańców. Może to być miejsce spotkań rodzinnych, przyjacielskich, związanych ze sportem, rekreacją, ale też kulturą i nauką, promujące ekologię i czynną ochronę środowiska naturalnego. Chcemy, aby ten park, sąsiadujący z nowoczesnymi mieszkaniami na terenie zielonych osiedli, stał się wzorem harmonii człowieka i natury dla obecnych oraz przyszłych pokoleń.

Nasza propozycja to jedyna społecznie i finansowo realna i rozsądna koncepcja. Zaproponowany przez nas kompromis po pierwsze zapewnia mieszkańcom Lublina bezpłatny dostęp do zielonych terenów. Po drugie nie obciąża budżetu miasta, a nawet zapewnia do niego dodatkowe, znaczące wpływy dzięki m.in. podatkom od nowych nieruchomości, mieszkań i firm.

Stoimy w obliczu historycznej szansy zmiany Górek Czechowskich w największy park w Lublinie, który będzie bezpieczny i do którego nie będziemy bali się wejść. Co więcej, zamierzamy urządzić to miejsce przy współpracy z przyrodnikami, najlepszymi architektami i mieszkańcami Lublina oraz przekazać je miastu na własność. Dlatego prosimy wszystkich, którym zależy na zrównoważonym rozwoju Lublina, aby wzięli udział w referendum. Zachęcamy do zapoznania się z rzetelnymi źródłami, z opiniami specjalistów, którzy od lat zajmują się przestrzenią miejską, aby jak najlepiej służyła ona wszystkim mieszkańcom. I wreszcie zachęcamy do oddania głosu na „tak”, czyli za zmianą umożliwiającą powstanie parku, z którego wszyscy będziemy korzystać z dumą i radością.”

Przeczytaj także:

>> Radni zdecydowali. Będzie referendum w sprawie górek czechowskich

Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe
Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. szkoda, że to wszystko jest tu tak ładnie i pięknie przedstawione… prawda wygląda zupełnie inaczej i nie dajcie się zwieść tym pięknym wizualizacjom. Plan jest taki, że na większości terenów zbudują mieszkaniówkę do 13 pięter a pomiędzy blokami ma być trochę zieleni. Cała ta inwestycja znacznie pogorszy jakość powietrza w Lublinie bo Górki Czechowskie są obecnie jedyną przestrzenią napowietrzającą miasto. Chcecie mieć smog jak w Krakowie to głosujcie za tym projektem. Szkoda, że włodarze miasta sami chcą to miasto zniszczyć, bo ewidentnie idą jak mogą na rękę inwestorowi…